SŁOWEM WSTEPU
NAJCZĘSTSZE BŁĘDY
 • Odmoczenia

  Tatuaż miał zbyt długi kontakt z wodą. Świeży tatuaż nie może mieć z nią za dużej styczności. Należy unikać kąpieli i w czasie gojenia postawić na prysznic stosunąc większą ilość maści na tatuażu, aby woda po nim spływała.

 • Zaparzenie tatuażu

  Może mieć kilka przyczyn. Najczęściej jest to zbyt duża ilosć maści. Inną przyczyną może być pot. W takiej sytuacji należy osuszyć tatuaż oraz pozostawić odsłonięty na pewien czas.

 • Alkohol

  Picie alkoholu jest bardzo niekorzystne w pierwszych dniach po zrobieniu tatuażu. Zmniejsza ono krzepliwość krwi, co powoduje sączenie się tatuażu, które natomiast prowadzi do powstawania strupów.

 • Drapanie i ocieranie ubraniem

  Tatuaże swędzą… czasami bardzo. Nie należy ich jednak drapać, gdyż można je poważnie uszkodzić. Można delikatnie podrapać się w okolicy tatuażu. Nie należy zrywać strupków w przypadku gdy się pojawią. Należy też chronić tatuaż przed ocieraniem się o niego szorstkich ubrań.

CO Z OPATRUNKIEM?

Pierwsze 24 godziny miejsce tatuowane jest obolałe. Opatrunek powinno się ściągnąć najszybciej po przyjściu do domu (max po 4 godzinach). Jeżeli są skrzepy krwi, należy tatuaż umyć, najlepiej wodą z delikatnym mydłem, osuszyć i posmarować maścią. Tylko wtedy tatuaż może zetknąć się na bezpośredni kontakt z wodą! Na noc nie zakładać opatrunku. Gdy rano się obudzisz, tatuaż będzie suchy i brudny z niewielkimi strupkami. Dokładnie umyj go i wetrzyj maść. Starając się wyczuć suche miejsca (tzn. strupki). Staraj się je rozetrzeć. Pod żadnym pozorem nie drap.

PIELĘGNACJA

Tatuaż należy smarować przez 7 dni, 4 razy dziennie, by skóra nie była sucha. Polecane maści to: Alantam PLUS MAŚĆ oraz Bepanthen. Odradzam wszelkie balsamy itp. Najważniejszym jest by uważać na higienę podczas smarowania. Nie dopuszczać do tego by smarować na brudną skórę, lub brudnym palcem. Tatuaż można obmyć wodą z delikatnym mydłem, następnie osuszyć i posmarować maścią. Nie można dopuścić, by tatuaż nie oddychał, a taka sytuacja może się zdarzyć, gdy nałożymy zbyt dużo maści. Okres gojenia to najczęściej tydzień. Gdy nie widoczne i niewyczuwalne są strupki należy zaprzestać smarowania maścią. Po dniu przerwy tatuaż może się łuszczyć. Gdy tatuaż w pełni się zagoi można smarować go kremem nawilżającym. Nie używać chusteczek nawilżających, samoopalaczy itp.

OPALANIE?

Przez pierwsze dwa miesiące najlepiej się nie opalać, aby zachować intensywny kolor. Jeśli koniecznie chcesz się opalać należy zakryć tatuaż lub użyć balsamu przeciwsłonecznego z mocnym filtrem UV.

GWARANCJA

Naszym priorytetem jest Twoje zadowolenie. Najlepiej pojawić się u nas na kontroli po miesiącu od wykonania tatuażu. Poprawki do 30 dni od wykonania są gratis 🙂