Poniżej zamieszczamy listę najczęściej zadawanych pytań. Po kliknięciu na pytanie rozwinie się nasza odpowiedź.
Czy jest możliwość wysłania wzoru przed jego wykonaniem?
Nie wysyłamy wzorów. Każdy wzór jest stworzony indywidualnie na potrzeby klienta, na konsultacji przed jego wykonaniem. Staramy się uzyskać jak najwięcej informacji o tym czego klient oczekuję, żeby móc przygotować dla niego najbardziej odpowiedni wzór. Przygotowanie indywidualnego wzoru jest czasochłonne, dla tego też jedyna możliwość zobaczenia go przed wykonaniem jest u nas w studiu po uprzednim umówieniu się na konsultacje.
Czy wykonanie tatuażu boli I ile trwa?
To zależy od osoby, jej progu odczuwania bólu, od miejsca gdzie jest wykonywany i jak długo trwa jego wykonanie. Jedni powiedzą że tatuowanie nic nie boli inni że wręcz przeciwnie. Niektóre miejsca są bardziej bolesne np. żebra lub stopa. A tez im większy wzór tym dłużej trwa tatuowanie i przez to skóra staje się coraz wrażliwsza. Dla tego przy dużych tatuażach podzielonych na sesje odstęp miedzy sesjami wynosi około miesiąca aby skóra miała czas się zregenerować.
Czy można wykonać tatuaż osobie która jest chora na cukrzyce?
U osób chorych na cukrzyce jest zaburzony proces gojenia co jest przeciwwskazaniem do wykonania tatuażu. Może dojść do powikłań, obrzęków, stanów zapalnych wywołanych wirusami, bakteriami lub grzybami (mowa o zakażeniach nabytych podczas procesu gojenia).
Czy tatuaż może uczulać?
Reakcja alergiczna może wystąpić nawet gdy wcześniej zostanie wykonana próba alergiczna na małej powierzchni skóry.
Ani tatuator ani osoba tatuowana nie jest wstanie tego przewidzieć. Reakcje alergiczna mogą wywołać igły ( w ich składzie występuje nikiel), wszelkie czynniki środowiskowe. Reakcje alergiczne wywołane tuszem zdarzają się sporadycznie, lecz alergie we wszystkich swoich postaciach i odmianach pojawiają się we współczesnej populacji coraz częściej.
Czy opalanie ma wpływ na tatuaż?
Tak jak i przed taki i po tatuażu należy unikać opalania. Skóra po opalaniu jest zniszczona co uniemożliwia poprawne wykonanie tatuażu. Świeży tatuaż należy chronić przed działaniem promieni słonecznych gdyż powodują one wyblakniecie barwników. Aby tatuaż zachował jak najlepszy wygląd należy chronić go przed opalaniem kremami z wysokim filtrem przeciwsłonecznym np. 30.
Czy jest możliwe wykonanie tatuażu lub piercingu u osoby niepełnoletniej?
Osobie poniżej 16 roku życia nie zostanie wykonany u nas tatuaż ani piercing. Osobie mające ukończone 16 lat jest możliwe wykonanie tatuażu lub piercingu tylko za zgoda opiekuna prawnego. Opiekun musi przyjść z szesnastolatkiem/szesnastolatką, wypisać pisemna zgodę w której będą zamieszczone jego dane osobowe oraz numer dowodu osobistego. Osoba niepełnoletnia musi mieć przy sobie dowód tożsamości bądź paszport.
Czy można usunąć tatuaż i czy taki zabieg jest wykonywany w waszym studiu?
Usunięcie całkowicie tatuażu jest niemożliwe zawsze pozostaje po nim ślad. Można go rozjaśnić, odbarwić, lecz nigdy w 100% usunąć. Przed wykonaniu zabiegu laserem należy wykonać próbę laserową, dzięki której jest możliwe ustalenie ilości wymaganych zabiegów.
Czy istnieją środki znieczulające przy tatuowaniu?
Tak istnieją (maść znieczulająca Emla), lecz nie polecamy ich stosowania. Mogą źle wpłynąć na gojenie się tatuażu lub na intensywność barwników. Trzeba tez pamiętać że działanie maści jest często krótsze niż wykonanie tatuażu. Maści znieczulające zalecamy stosować przy laserowym usuwaniu tatuażu.
Czy jest możliwość przykrycia blizn lub rozstępów tatuażem?
Tak tylko jeśli blizna/rozstęp są całkowicie zagojona/zagojony, czyli jest koloru białego nie różowego. Jeśli nie jest zagojona może to spowodować deformacje tatuażu.
Czy istnieje możliwość przykrycia (cover) lub poprawki tatuażu nie wykonanego w waszym studiu?
Przed zdecydowaniem się na wykonanie poprawki lub przykrycia wymagana jest konsultacja w naszym studiu, żeby tatuator miał możliwość dokładnego obejrzenia tatuażu, w najgorszym wypadku należy przesłać dobrej jakości zdjęcie tatuażu. Jeśli tatuaż jest zbyt ciemny należy rozważyć wykonanie paru sesji usuwania laserem
Czy istnieje zagrożenie zarażenia się jakąkolwiek choroba podczas tatuażu?
W naszym studiu rygorystycznie przestrzegamy zasad bezpieczeństwa chroniących zarówno klienta jak i tatuatora przed możliwością zarażenia się. W naszym studiu znajduje się autoklaw do sterylizacji narzędzi (raz w miesiącu potwierdzamy skuteczność sterylizacji w Sanepidzie), używamy jednorazowych igieł. Stanowisko pracy jest zabezpieczone folią oraz prześcieradłami jednorazowymi.
Czy jest możliwość użycia własnego kolczyka do wykonania piercingu?
Tak jest taka możliwość tylko i wyłącznie wtedy kiedy kolczyk jest odpowiedniej długości (kolczyk zastosowany po przekłuciu powinien być dłuższy niż standardowo gdyż może wystąpić opuchlizna) oraz kiedy klient przyniesie go na minimum dzień wcześniej abyśmy mogli poddać go sterylizacji (chyba że już został on poddany sterylizacji i ma ważną pieczątkę to potwierdzającą).
Nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie? Skontaktuj się z nami poprzez e-mail, telefon lub formularz w dziale kontakt.